Michal Maroši

O MICHALOVI

Michal Maroši

Michal Maroši se narodil roku 1978 v Benátkách nad Jizerou. O dvacet let později vyhrál Evropský šampionát v Dual Slalomu a od té doby se vypracoval na jednu z nejdůležitějších postav globální MTB scény.

Michal Maroši

aneb Ten, co slaví každý den

Start profesionální kariery započal vítězstvím v evropském šampionátu v Dual Slalomu v roce 1998 ve Špindlerově Mlýně, kde se tato disciplína premiérově odjela pod hlavičkou UCI. Poté začal kolotoč světových pohárů, a to zároveň i s královskou disciplínou Downhill, kde Michal jako jediný z českých jezdců v historii stanul na stupních vítězů. Dual Slalom se transformoval ve Fourcross a Michal začal působit v rakouském teamu RSP. Časem ve stejném mezinárodním teamu získal angažma i Tomáš Slavík a tenhle celek sbíral jeden zlatý titul za druhým po dobu pěti let.

Mezi tím Michal inklinoval i do dalších disciplín. Závodil kilometr pod zemí na Red Bull Race Down to the Middle of the Earth jezdil také na ledové bobové dráze. Zúčastnil se mnoha hromadných sjezdů na sněhu a jediného závodu v historii zimních X-games v bikercrossu, kde si z Vermontu místo trofeje přivezl i největší zranění v kariéře… Dříve se zkrátka držel hesla: Buď na bedně, nebo v bedně!

Jako první Evropan skočil Bungee Jumping na kole. Jel několik významných City Downhillů, včetně toho lisabonského, který další podniky podobného ražení odstartoval. Zajel si ty největší závody na světě ve Slopestyle (Red Bull District Ride a Crankworx). Mimo jiné se čtyřikrát postavil na start nejtěžšího freeridového závodu Red Bull Rampage. Momentálně se věnuje výstavbám pumptracků s firmou marosana.cz a angažuje se v pořádání zásadních a originálních akcí jako jsou Marosana End of the Season, Chinese DH, TT 29 Hours nebo Red Bull Feel the Wheel.

Zkrátka je to ten, co slaví každý den!

 

Michal Maroši

TEN CO SLAVÍ KAŽDÝ DEN

Celovečerní dokumentární film o ústředním aktérovi světové MTB scény Michalu Marošim